17.10.2021 19:30,  Na Vršku
Osadní výbor - Říjen
Přidej komentář Zobrazit zápis
16.10.2021 08:00,  Bystřice   Detaily   Detaily
Závod požárnické všestrannosti a štafeta CTIF - Štěpánovice mladší berou BRONZ!

Na dnešní premiéře na podzimním kole hry Plamen berou Štěpánovice bronz! Na start závodu požárnické všestrannosti se postavilo 20 mladších a 46 hlídek starších, dalších 10 hlídek běželo mimo soutěž - takže se vracíme na krásná předkoronavirová čísla. Krom Závodu požárnické všestrannosti se závodilo i ve štafetě CTIF, kterou seskládali téměř všechny kolektivy. Nyní k našim dětem - účast jsme měli rekordní, dokonce jsme se na soutěž vypravili autobusem, do soutěže jsme postavili 3 hlídky, kdy první dvě dosáhly skvělých výsledků - 3. a 5. místa ze všech 20 mladších hlídek a ve štafetě CTIF jsme zaběhli krásné 6. místo. V součtu výsledků za obě disciplíny končíme na nádherném, nečekaném 3. místě spolu s týmem Strážova a Dešenic. Před námi jsou na 2. místě kamarádi ze Švihova a na prvním místě kamarádi z Týnce u Horažďovic. Toto třetí místo bude pro nás skvělou startovní pozicí pro jarní kolo, které se obvykle koná v květnu. Z tohoto výsledku jsem nadšený, protože děti jsou u spodní věkové hranice kategorie mladší a v této kategorii budou nadále až do 11 let, takže potenciál tady je. Dalším příjemným překvapením byla ukázka štěpánovické přípravky, která závodila ve štafetě CTIF. Co mě také potěšilo je účast dětských kolektivů našeho okrsku 28 Švihov, protože do soutěže nastoupila družstva ze Štěpánovic, Švihova, Točníka a poprvé i nováčků z Dehtína a ze Lhovic.
02.10.2021 13:00,  Štěpánovice   Detaily   Detaily
Štěpánovická pouť okrsková soutěž

Převzato z Klatovského deníku:
Pouť patřila zejména hasičům, a to všeho věku. Svoje umění předvedli již tradičně ti nejmenší, navíc se konala i hasičská soutěž v požárních útocích, které se zúčastnily sbory z okolí.
Mezi muži i ženami vládl Dehtín, druhá místa obsadili domácí. V mužích to překvapivě nebylo domácí áčko, ale tým Štěpánovice X, složený z veteránů, který navíc měl ve svých řadách i jednoho naprostého nováčka. Domácí první tým obsadil v konkurenci deseti družstev bronzovou příčku.
Ale mnohem důležitější než pořadí bylo, že se hasiči konečně zase mohli potkat a změřit síly. Kromě hasičských ukázek a soutěží nabídla pouť i střelnici, do níž vyráběly růže štěpánovické ženy, skákací hrady pro děti, tradiční nedělní mši v kostele či soutěž v pivní štafetě svobodní x ženatí. V ní dominovala zkušenost, vyhráli ženatí, stejně jako mezi ženami byly vdané rychlejší než svobodné.

Přidej komentář článek v Klatovském deníku
01.10.2021 18:00,  Divadlo
Školení hasičských hlídek divadlo
25.09.2021 08:00,  Úborsko
Školení vedoucích mládeže
25.09.2021 00:00,  Kurty
Tenisový turnaj
19.09.2021 19:30,  Na Vršku   Detaily
Výborová schůze - pouť
12.09.2021 19:30,  Na Vršku
Osadní výbor - Září
Přidej komentář Zobrazit zápis
11.09.2021 00:00,  Chodsko   Detaily
Výlet SDH Chodsko

Opět jsme vyrazili na výlet, tentokrát do sousedního okresu, a to na Chodsko. Na stanovišti autobusu nás přivítala ředitelka CK, pí.Foltýnová, stopičkou slívovičky pro každého, a poté jsme se vydali na Chodsko. První zastávkou byla Kurzova rozhledna na Čerchově ve výšce 1 042 m.n.m.. V blízkosti této rozhledny byla v roce 1982 postavena také vojenská věž sloužící převážně k odposlechům, a její činnost byla ukončena v roce 1995. Pro nepřízeň počasí, mlha, nebyl výhled na CHKO Český Les. Další zastávkou bylo místo, odkud byl v roce 2013 věnován vánoční strom do Vatikánu, jednalo se o šedesátiletý a pětadvacet metrů vysoký smrk. K oběma zastávkám nám podal vyčerpávající informace ředitel městských lesů Domažlice pan ing. Benda. Následoval přejezd do Pece pod Čerchovem, kde jsme navštívili Dřevorubeckou kapli sv. Prokopa a dřevařské muzeum. Zde nám k oběma místům podal zasvěcený výklad p.Riederer. Výlet jsme ukončili v hospůdce u sv.Jána v Trhanově, kde nám k poslechu i tanci zahrála Kondrádyho dudácká kapela v čele se zakladatelem, p.Kondrádym ( 90 let ), který odpoledne kromě hraní doprovodil i poutavým vyprávěním. Při odchodu dostal každý malý dárek, chodský koláč. Za reportáž děkuji Jirkovi Toušovi.
05.09.2021 19:30,  Na Vršku   Detaily
Výborová schůze
05.09.2021 16:00,  Hřiště   Detaily
Zahájení dětské sezóny 2021/2022

Na prvním tréningu po prázdninách se nás sešlo opravdu hodně, celé hřiště zaplnily děti z přípravky, mladších, starších i dorostu. Doufám, že letošní sezóna bude úspěšná a nezhatí nám ji opět epidemie.
04.09.2021 14:00,  Štěpánovice   Detaily
Pohádkový les - Řemesla

V sobotu 4. září uspořádal Klub žen Pohádkový les. A protože i počasí tentokrát vyšlo pohádkové nenechalo si tuto pěknou akci ujít na 150 dětí s rodiči a prarodiči, tématem letos byla řemesla a tak děti potkaly holubáře, pekaře, cukráře, švadleny, včelaře, bylinkářky, řezníky, věštkyně a i stylově zařízenou lesní hospůdku. Akci si každý moc užil a všem se ve Štěpánovicích líbilo.
Přidej komentář

Archiv všech proběhlých akcí...