AKCE | SDH Štěpánovice
  

Probíhající akce

Druh akce (Akce)

Akce
Haičský bál SDH Štěpánovice Svrčovec 29.03.2025 20:00 212.0

Akce
Hasičský výlet Morava Znojmo, Mikulov, Brno 05.10.2024 06:00 Hasičský výlet Morava 247.0

Akce
Štěpánovická pouť Štěpánovice 28.09.2024 00:00 262.0

Akce
Tenisový turnaj Štěpánovice 07.09.2024 09:00 50.0

Akce
Tenisový turnaj Štěpánovice 06.07.2024 09:00

Akce
Zájezd SDH pro děti do Legolandu Německo -

I letos jsme připrtavili pro děti výlet, tentokrát do německého zábavního parku, LEGOLANDU, kde najdeme také velké množství atrakcí pro pro menší i větší děti či atrakce adrenalinové,na kterých se vyřádí i dospělí. Výlet se vydařil po všech stránkách. Počasí bylo příjemné a přímo vybízelo k návštěvě takového areálu. I termín byl optimální, areál nebyl přeplněný a čekací doby byly minimální a to i na exponované atrakce, max. cca do půl hodiny. Park se rozkládá na ploše téměř 14 hektarů. Atrakcemi se to tam opravdu hemží, nalezneme jich tam 64. Hned na začátku je Park miniatúr z lega se zmenšeninami dominant jednotlivých regionů Německa, i vybraných světových atrakcí jako Benátky, holandské větrné mlýny nebo nejvyšší budovy světa. Mezi nejatraktivnější patří Jungle X - pedition. Jedná se o jízdu lodičkou pro 8 osob, proplouvá se mezi skalami a na závěr čeká lodičku sešup z vodopádu. Další je horská dráha Fire Dragon,která vede hradem mezi strašidelnými Lego postavičkami. Rovněž velmi využívanou je vyhlídková věž, díky které lze vidět celý areál  z výšky cca 34 m. Poslední novinkou v parku byl svět Ninjago se skvělou horskou dráhou a také Atlantida s krátkým Lego příběhem a vodními atrakcemi. Velmi příjemný byl přístup zaměstnanců, milé a ochotné vystupování, se kterými jsme se setkávali často zejména u horských drah a dalších dynamických atrakcí.Všichni jsme si to náležitě užili a bylo příjemné vidět rozzářené tváře dětí.

05.07.2024 00:00

Akce
Štěpánovická výstraha Orlovice Orlovice -

O čtvrtém červnovém víkendu jsme opět uspořádali Štěpánovickou výstrahu - akci pro děti s tradicí už od roku 1998. Bylo nám potěšením že se akce zúčastnili zakladatelé této akce - Milada a Jirka Toušovi, Láďa a Eva Wirthovi a Hanka Bouřilová. I přesto, že předpověď počasí slibovala ochlazení a bouřky nakonec zapršelo jen v pátek a celý víkend byl krásný a slunečný. Pro děti i rodiče připravili naši šéfkuchaři Jarda, Vašek a Martin vítečná jídla a ještě jednou jim zato moc děkujeme. Celovíkendový program naplnila soutěž, ve které se vyblbnuli děti, rodiče i prarodiče. Tentokrát jsme v 16 disciplínách bojovali za nové typy orlů vymyšlené s pomocí umělé inteligence. A to za orli šnečí, gazelí, kozoroží, kančí a kohoutí. Právě orli kohoutí posbírali nejvíce bodů a vyhráli celovíkendovou soutěž. Doufáme, že si všichni další ročník štěpánovické výstrahy užili a budeme se těšit na ročník další. Organizátoři Láďa, Jája a Péťa. Více najdete ve velké fotogalerii.

21.06.2024 16:00

Akce
Stavění máje Štěpánovice

30. dubna jsme se všichni sešli na hřišti a postavili Máj. Byla sice o hodně menší než obvykle, ale zato moc hezká. Počasí přálo a proto se akce moc vydařila. 

30.04.2024 17:00

Akce
Rallye Šumava a Vltava skončily předčasně Klatovsko

Nejvyšší daň - cenu lidského života, který nic nenahradí, si vyžádala letošní rallye. Hned na první vložce Šumavy vyhasl po havárii a neúspěšných pokusech o záchranu život naší krajance z nedalekých Janovic. Soucítíme z pozústalými a vyjadřujeme upřímnou soustrast. Pořadatelé věnovali stovky hodin příprávám, ale nikdo netušil, že počasí se během pár dnů změní z letních takřka třicetistupňových teplot na teploty okolo nuly a většinu výše položených tratí zasype sníh. Už páteční vložky byly náročné pro pořadatele, jezdce i diváky. Na všech RZ silně pršelo a došlo k mnoha nehodám i zraněním. Tímto držíme palce posádce z Rakouska, která měla největší karambol. V sobotu klesly teploty ještě níže a na veškerých RZ pršelo nebo sněžilo a docházelo k dalším nehodám, z nichž jedna byla tragická.  Poté došlo, zcela logicky, k ukončení celé soutěže. Za náš sbor bych chtěl poděkovat všem našim členům i nečlenům, kteří pomáhali na svých úsecích a v početním středisku. Děkujeme také divákům, kteří byli ukáznění. Největší poděkování patří Láďovi Rubášovi, který měl, jako každý rok, naši skupinu na starost a vše zařídil. Ve fotogalerii můžete shlédnout pár fotografií z naší práce.

19.04.2024 12:00

Akce
Hasičský bál SDH Štěpánovice KD Svrčovec

V sobotu 23. března 2024 jsme uspořádali tradiční hasičský bál. Opět se konal ve Svrčovci a přilákal opět plný sál diváků. Toho si ceníme a jsme za to moc rádi. Bál uvedl náš starosta Vladimír Wirth a poté začala hrát naše oblíbená kapela Zenit. Nechybělo vystoupení skupiny Š.O.K. Tentokrát na téma řemesla. Představením nás provedl Pepa Bouřil coby císař Rudolf s překrásnou Sirael (Marta Bouřilová). Císař během večera "naučil" Sirael slovu, tanci a lásce. Prvním řemeslem byl zedník. Ztvárněný ve scénce inspirované filmem Na samotě u lesa. A ano, nechyběl ani pan Lórenc. Dalším představením byl pekař, který ve svých receptech využíval inovativní suroviny a prozradil jejich výrobu :-). Posledním představením byla Štěpánovická farma. Ve velice vtipné scénce vystoupil farmář Véna a selka s jejich zvířátky - krávou Jitkou, ovečkou, slepičkou a prasátkem. Poslednímu zmíněnému zvířátku šlo o život když na místo dorazil řezník. Naštěstí ale vše dopadlo dobře a z pašíka Lukáše byly výborné výrobky :-). Na závěr všichni vystoupili na píseň z filmu Císařův pekař. Večer pokračoval úspěšně dál. Proběhla dámská volenka, kde si ženy a dívky mohly vytančit výborné koláčky. Pak se tančilo a popíjelo až do brzkých ranních hodin. Bál se povedl a těšíme se na ten příští, který je naplánován na 29. března 2025 opět v Pytlově. Děkujeme za účast všem členům a hostům, i za pomoc s chlebíčky, přípravou a úklidem sálu. V odkazech můžete shlédnout velkou fotogalerii a stáhnout video z celého představení v originální kvalitě.

23.03.2024 20:00

Akce
Noční orientační běh Pytlov Svrčovec 16.03.2024 18:00

Akce
Vánoční zpívání v kostele Kostel

Ani nemoc sbormistryně koncert nezhatila. Lidé si zazpívali se Šumavanem Stejně jako patří ke Štědrému dni slavnostní večeře a dárky, patří ve Štěpánovicích ke druhému vánočnímu svátku vystoupení známého sboru Šumavan z nedalekých Klatov v tamním kostele. Úvodu akce se tentokrát ujal farář Jan Wirth a poté už přišel na řadu zpěv. Moc ale nescházelo a lidé se na oblíbené akci nesešli. „Letos to bylo velice dobrodružné, protože naše sbormistryně dostala horečky a my jsme od rána od devíti řešili nastalou situaci. Dnes máme totiž pravidelně dva koncerty, jeden v Klatovech a jeden ve Štěpánovicích,“ uvedla Jiřina Adámková ze Šumavanu a dodala, že sbor má vystoupení v malé vísce velmi rád, a proto by ho mrzelo, kdyby nemohl přijet. Nakonec se ale řešení našlo. „Jeden ze členů sboru, Stanislav Smitka, se uvolil, a jak se říká, odmával to. Bez něj bychom tady nemohli být,“ konstatovala Adámková, která stejně jako ostatní odjížděla velmi spokojena. „Bylo úžasné pozorovat, jak lidé s námi zpívali. A především mezi nimi bylo hodně malých dětiček, které všechny koledy znaly,“ pochvalovala si Adámková. (MK)
26.12.2023 17:00

Akce
Připojujeme se ke smutku FF UK

Přidáváme se ke státnímu smutku za oběti, zraněné, přeživší a zdrcené blízké nepochopitelného činu na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy a v Klánovickém lese. Všem bližním obětí vyjadřujeme upřímnou soustrast.

23.12.2023 08:00

Akce
Požár chaty na Třešňovce Štěpánovice Třešňovka

19. listopadu 2023 byla naše jednotka povolána k požáru chaty v osadě Třešňovka. V době vyhlášení poplachu již byla dřevěná chata zcela pohlcena plameny. Po dojezdu na místě zasahovaly jednotky HZS Klatovy, SDH Klatovy a SDH Luby. Naše jednotka byla ve složení J.Touš, L. Rubáš, J. Boroň, P. Boroň, J.Bouřil, D. Hušková, V.Wirth. Na místě jsme poháhali s rozebíráním konstrukce a dohašováním. Po jedné hodině v noci jsme převzali požářiště a prováděli dozor. V dopoledních hodinách jsme pomáhali vyšetřovatelům. 20.11. ve 12.30 jsme ukončili zásah. Naštěstí nedošlo k většímu zranění osob. Muž, který chatu obýval vyvázl s menšími popáleninami. Příčinou byla nedbalost při topení.
19.11.2023 23:10

Akce
Brigáda na vystěhování hasičárny Hasičárna 18.11.2023 09:00

Akce
Lampiónový průvod Štěpánovice 17.11.2023 17:00

Akce
Poděkování starosty města

Dne 7. listopadu 2023 jsme obdrželi dopis od starosty města Klatovy pana Rudolfa Salvetra, ve kterém děkuje za pomoc s organizací Středoevropské rally. Za slova chvály moc děkujeme.
16.11.2023 13:00

Akce
Noční orientační běh Štěpánovice 11.11.2023 18:00


Akce
ADAC 3 Städte Rallye MS Vimpersko 26.10.2023 00:00

Akce
Rozebírání pergoly Hřiště 21.10.2023 13:30

Akce
Dnes se narodil Matěj Touš Klatovy

Dnes se mamince Míše a tatínkovi Jirkovi narodil druhorozený synek Matěj,3870g, má se čile k světu, doma se na něj těší brácha Štěpánek. Celé rodině gratulujeme.
08.10.2023 09:00

Akce
Hasičský výlet Českosaské Švýcarsko

Ještě než se pustím do komentáře ke krásnému výletu do Českosaského Švýcarska chci poděkovat především Jirkovi Toušovi za, jak už je díky němu zvykem, parádně připravený výlet. Vše včetně časového harmonogramu vyšlo na jedničku a navíc se právě dnes stal čtyřnásobným dědečkem! V sobotu jsme přijeli do obce Tisá nedaleko Děčína, kde jsme navštílili Tiské skály. Díky naší paní průvodkyni a také místnímu průvodci jsme se o zdejších skalách dozvěděli opravdu hodně. Pak následovala prohlídka Děčínského zámku a protože náš průvodce byl dobrej týpek, nebyla opravdu žádná zámecá nuda. O zábavu se postaral i náš "molobijec" :-) Pak chutná večeře a návštěva zdejšího pivovaru Sever, kde jsme zakončili první den. Někteří tedy ještě pokračovali na Kocandu :-) Druhý den se přesouváme do Německa, kde jsme si prohlédli impozantní pevnost Königstein a odpoledne skalní útvary v Bastei.
07.10.2023 00:00

Akce
Štěpánovická pouť Štěpánovice

Na poslední zářijovou sobotu letos vyšlo pouťové odpoledne. I přes to, že okolo jedné hodiny ještě pršelo se nakonec počasí umoudřilo a na hřiště přišla spousta dětí, rodičů i prarodičů. Děti měly připravené ukázky štafety, trojúhelníku hoření a zdravovědy. Dále byla na hřišti střelnice, skákací hrady a soutěže, kde si děti vydělávaly zlaťáčky, za které si potom nakupovaly hračky. Po celý den se o nás starala děvčata ve stánku a chlapi u piva, lima klobás. Bez těchto dobrovolníků by akce uskutečnit nešla a já ještě jednou moc děkuji. Akce se moc povedla a jako každý rok již po mnohá desetiletí v noci obešel naši vesnici tajuplný dráteník.
30.09.2023 14:00 5

Akce
Úklid obce Štěpánovice 23.09.2023 13:30

Akce
Tenisový turnaj Štěpánovice

Letošní podzimní tenisový turnaj, který se konal na kurtech v sobotu 9. září a jehož se zúčastnilo 22 hráčů, se vydařil. Přálo mu počasí a k vidění byla řada pěkných, vyrovnaných zápasů a lítých bitev. Z vítězství se nakonec radoval tým červených, vedený kapitánem Zdeňkem Trafikou Černým. Ale zklamáni nemuseli být ani hráči startující v bílých barvách Petra Boroně staršího. Vydařený den byl zakončen posezením, zaměřeným na doplnění ztracených tekutin. Tak zase na jaře. MK
09.09.2023 00:00

Akce
Vyklízení školy Škola

V neděli 13.8. jsme se sešli na brigádě a vyklidili jsme školu, která se bude bzry demolovat. Ja jejím místě vznikne příští rok dětské a petangové hřiště a také zde vznikne dětská skluzavka, která povede z Agátu až dolů. Při první akci jsme roztřídili odpad, část bude vyvezena v kontejneru. Něco jsme zachovali a u školy je hromada dřeva a uvnitř železo. Ještě tedy musíme uspořádat brigádku na odvoz a nařezání dřevěného odpadu ke hřišti, odvoz železa a uklizení vecí z káry v kolně na drahách.
13.08.2023 09:00

Akce
Seč v okolí školy Škola

Paráda! Díky obětavým lidem, za což moc děkuji, jsme asi v historicky nejsilnější sestavě dokázali posekat okolí školy během 2 hodin. Je vidět, že když se táhne za jeden provaz jde všechno líp!
06.08.2023 09:00


Akce
Výlet do zábavního parku Mirákulum Mirákulum 22.07.2023 00:00

Akce
Tenisový turnaj Štěpánovice 01.07.2023 00:00

Akce
Štěpánovická výstraha Orlovice Orlovice

http://85.13.85.150/photo/#!Albums/album_666f746f67616c65726965/album_666f746f67616c657269652f416b6365/album_666f746f67616c657269652f416b63652f32303233/album_666f746f67616c657269652f416b63652f323032332f76c3bd737472616861204f726c6f766963652032303233
23.06.2023 16:00 1

Akce
Oslavy výročí 110 let SDH Štěpánovice Štěpánovice hřiště 17.06.2023 00:00

Akce

Akce
Stavění Máje Štěpánovice

Poslední dubnový den jsme postavili na hřišti Máj. A protože bylo velice pěkné počasí, sešlo se tentokrát opravdu hodně lidí a akce se velice povedla.
30.04.2023 17:00

Akce
Rallye Šumava Klatovsko

Máme za sebou velice náročný víkend, který nás naplno zaměstnal na Rallye Šumava. Myslím si, že všechno včetně počasí vyšlo parádně a celou akci hodnotíme velice pozitivně. Děkujeme všem, kteří nám pomohli jak na rychlostkách a počtacím centru, tak i všem, kteří pomáhali s cateringem v hasičárně. Také všem, kteří akci již dopředu naplánovali a připravili. Největší zásluhu na celé přípravě má Láďa Rubáš a my mu moc děkujeme!
21.04.2023 00:00

Akce
Sběr železného šrotu a přivezení májky Štěpánovice

I přes nevlídné počasí se nás sešlo hodně a posbírali jsme takřka 3 tuny železného šrotu a přivezli májku.
15.04.2023 09:00

Akce
Hasičský bál Svrčovec

Na hasičském bále v Pytlově jsme se opět pěkně vyblbnuli, zatančili a popili. Vše se povedlo na jedničku, po pěkném country předtančení následoval program skupiny ŠOK - tentokrát na téma tragédie. K tanci a poslechu nezklamala skupina Zenit. Vše můžete shlédnout již nyní v ohromné galerii, videa z jednotlivých scének si můžete stáhnout z přiloženého odkazu.
25.03.2023 20:00

Akce
Dětské maškarní Na Vršku 11.03.2023 14:00

Akce
Dětská VVH Na Vršku

Na dětské slavnostní valné hromaě jsme hned po výtečném obědě zhodnotlili úspěšný rok 2022 a poté shlédli videoprojekci z celého tohoto roku. Potom děti viděly pohádku.
28.01.2023 12:00

Akce
Zpívání v kostele Kostel 26.12.2022 17:00

Akce
Pohádka pro děti v kině Kino Šumava 23.12.2022 00:00


Akce
Noční orientační běh Štěpánovice

5. listopdu připravili vítězové loňského ročníku Filip Toman a Láďa Wirth další noční orentační běh. Na start vyrazilo 9 družstev žen, 6 družstev mužů a jedno družstvo v kategorii 60plus. Trasa vedla převážně Klatovským borem a Smrčím. Kategorii 60plus vyhrál Petr Boroň se Zdeňkem Černým, ve zhruba 7 kilometrové trase žen vyhrály Gazely - Jája Wirthová, Péťa Hrkalíková a Péťa Staňková. V osmikilometrové trase mužů byl nejlepší Pepa Bouřil s Honzou Zemanem. Akce se velice vydařila. V přílohách naleznete kompletní výsledky, mapu a fotogalerii.
05.11.2022 18:00

Akce
ADAC 3 Städte Rallye Vimpersko

14.10. jsme zajišťovali pro německý ADAC výběrčí službu na 3 Städte Rallye. Obsadili jsme 3 rychlostní zkoušky na území České Republiky. Akci jsme i díky krásnému počasí absolvovali be problémů. Velké díky patří Láďovi Rubášovi, který celou akci zorganizoval. Poděkování i všem zúčastěným, kteří si museli v práci vzít dovolené. Děkujeme!
14.10.2022 12:00

Akce
Výlet SDH - Morava Bořetice, Moravský Krumlov

Jirka Touš připravil dvoudenní výlet, na který jsme vyrazili o víkendu 8. a 9.10.2022. Ze Štěpánovic do jihomoravských Bořetic vyrazil plný autobus. Jako první jsme navštívili Moravský Krumlov a obdivovali Muchovu Slovanskou epopej. Někteří z nás se vysápali i ke kapli sv. Floriána. Dále jsme se přesunuli do Bořetic, kde jsme měli večerní program s degustací a cimbálovkou. V neděli jsme si prohlédli státní zámek Milotce a poté navštívili bylinkový ráj Sonnentor.Z výletu byli jistě všichni nadšeni a děkujeme Jirkovi za skvěle odvedenou práci.
08.10.2022 00:00

Akce
Štěpánovická pouť Hřiště

V sobotu jsme uspořádali tradiční štěpánovickou pouť a přestože bylo velmi špatné počasí jsme si den užili. Děti ukázaly své umění - přípravka i mladší děti předvedly útok a štefetu CTIF a to ve velkém dešti. Dále jsme měli střelnici. Skákací hrad jsme nakonec odřekli, ale děti měly připravenou soutěž, za kterou si odnesli diplom a dárkový balíček. Po celou dobu se o návštěvníky staralo několik týmů lidí ve stánku. Děkuji všem. Více se můžete dočíst v Milanově reportáži na Klatovském deníku.
01.10.2022 14:00

Akce
Tenisový turnaj Hřiště 10.09.2022 00:00

Akce
Pytlovská káď Svrčovec

Tentokrát se nám nepodařilo obhájit několik po sobě jdoucích vítězství na Pytlovské kádi. O pouhé 3 vteřiny nás porazili kluci z Poleně. Nám to ale nevadí. Je potřeba, aby si pár panáčků z káďě mohl vypít i někdo jiný. Přijedeme si pro ni zase příští rok. :-) Soutěž se povedla a opět se nám v Pytlově moc líbilo. Díky organizátorům!
30.07.2022 13:00

Akce
Tenisový turnaj Kurty 02.07.2022 09:00

Akce
Štěpánovická výstraha Hojsova Stráž Hojsova Stráž

Od roku 1999 držíme tradici víkendových pobytů na Šumavě pro děti zvaných Štěpánovická výstraha. Ať už akci pořádal Klub žen nebo hasiči, akce stála vždycky zato. Letos se opět povedlo uspořádat pěknou akci plnou her a zábavy. Navštívilo ji více jak 70 rodičů, či prarodičů s dětmi. Více uvidíte ve velké fotogalerii. Děkuji všem, kteří jek jakkoliv podíleli na přípravách této akce, protože se nám podařilo zorganizovat vše bez problémů a všichni si víkend užili.
03.06.2022 16:00

Akce
Rallye Šumava Klatovy

Brigádnická akce roku je úspěšně za námi. Podařilo se nám pokrýt divácká místa a pomoci autoklubu s prodejem vstupenek a propagačních předmětů. I díky počasí se akce moc vydařila. Speciální poděkování patří Láďovi Rubášovi za zkoordinování celé této akce, na které se podílelo na 90 lidí. Dále děkujeme celé sčítačce ve složení Petr, Borísek, Marek a Péťa a také catering teamu - Slávovi, Zuzce a Libušce a všem kteří věnovali svůj volný čas na této akci.
06.05.2022 00:00

Akce
Stavění Máje Hřiště

30. dubna 2022 jsme konečně po několika letech mohli postavit Máj bez koronavirových opatření. Sešlo se hodně lidí a dětí a všichni si akci užili. Více můžete vidět v galerii.
30.04.2022 00:00

Akce
Velikonoční řechtání Štěpánovice

Tradice velikonočních řechtáčů je ve Štěpánovicích už od nepaměti a tuto tradici nepřetrhla ani koronavirová pauza a děti se tak mohly vydat s řechtačkami po vsi. Díky nové zástavbě jsou ale Štěpánovice vetší a při každém rechtání děti urazí bezmála 7 kilometrů (celkem tedy 52km za 3 dny!). Chodí se pravidelně na zelený čtvrtek v poledne a navečer, na velký pátek potom v 6 ráno v poledne a navečer a na bílou sobotu ráno v 6 a potom chodí koledovat. Než děti obešly všechny domy ve vsi bylo skoro 6 navečer. Odměnou jim byla spousta sladkostí, vajíček a nějaká koruna do prasátka.
14.04.2022 00:00

Akce
Hasičský bál SDH Štěpánovice Svrčovec

Konečně! Po dvou letech nucené přestávky, jsme konečně mohli uspořádat hasičský bál. Nechybělo vystoupení skupiny Š.O.K., country předtančení a volenka. K tanci a poslechu opět zahrála kapela Zenit. Děkujeme všem, kteří se podíleli na přípravách a vystoupení. Budeme se opět těšit příště!
26.03.2022 20:00

Akce
Dospělé maškarní Štěpánovice Na Vršku 05.03.2022 19:00

Akce
Dětské maškarní Štěpánovice Na Vršku

Pěkné maškarní pro děti pořádali Ivan a Táňa, Přišlo hodně dětí, pro které měla Kristýna Kinská připravené soutěže a pěkné odměny. Foto: M.Kilián
05.03.2022 13:00

Akce
Mikulášská besídka Na Vršku

I když situace není jednoduchá, mohly si nakonec užít všechny děti mikulášské besídky, která se konala v rastauraci Na Vršku, poděkování patří Ivanovi a Vlastovi a všem ostatním, kteří přidali pomocnou ruku.
04.12.2021 14:00

Akce
Brigáda na vyřezání keřů na drahách Na Drahách u kolny 07.11.2021 10:00

Akce
Noční orientační běh Hasičárna

Po dvou letech se kvůli loňské koronapauze mohl konat tradiční noční orientační běh. Když v pátek 29.10. padla tma padla zároveň i mlha :-) To mnohé hlídky zaskočilo, ale i přesto bylo počasí příjemné, trasa byla pořadateli Gepardem a Vakkym parádně připravená. Jak vše dopadlo můžete vidět ve výsledcích :-) Také jsem dal do placu pár fotek, pokud máte někdo nějaké další neváhejte mi je poslat.
29.10.2021 18:00

Akce
Štěpánovická pouť okrsková soutěž Štěpánovice

Převzato z Klatovského deníku: Pouť patřila zejména hasičům, a to všeho věku. Svoje umění předvedli již tradičně ti nejmenší, navíc se konala i hasičská soutěž v požárních útocích, které se zúčastnily sbory z okolí. Mezi muži i ženami vládl Dehtín, druhá místa obsadili domácí. V mužích to překvapivě nebylo domácí áčko, ale tým Štěpánovice X, složený z veteránů, který navíc měl ve svých řadách i jednoho naprostého nováčka. Domácí první tým obsadil v konkurenci deseti družstev bronzovou příčku. Ale mnohem důležitější než pořadí bylo, že se hasiči konečně zase mohli potkat a změřit síly. Kromě hasičských ukázek a soutěží nabídla pouť i střelnici, do níž vyráběly růže štěpánovické ženy, skákací hrady pro děti, tradiční nedělní mši v kostele či soutěž v pivní štafetě svobodní x ženatí. V ní dominovala zkušenost, vyhráli ženatí, stejně jako mezi ženami byly vdané rychlejší než svobodné.
02.10.2021 13:00

Akce
Tenisový turnaj Kurty 25.09.2021 00:00

Akce
Výlet SDH Chodsko Chodsko

Opět jsme vyrazili na výlet, tentokrát do sousedního okresu, a to na Chodsko. Na stanovišti autobusu nás přivítala ředitelka CK, pí.Foltýnová, stopičkou slívovičky pro každého, a poté jsme se vydali na Chodsko. První zastávkou byla Kurzova rozhledna na Čerchově ve výšce 1 042 m.n.m.. V blízkosti této rozhledny byla v roce 1982 postavena také vojenská věž sloužící převážně k odposlechům, a její činnost byla ukončena v roce 1995. Pro nepřízeň počasí, mlha, nebyl výhled na CHKO Český Les. Další zastávkou bylo místo, odkud byl v roce 2013 věnován vánoční strom do Vatikánu, jednalo se o šedesátiletý a pětadvacet metrů vysoký smrk. K oběma zastávkám nám podal vyčerpávající informace ředitel městských lesů Domažlice pan ing. Benda. Následoval přejezd do Pece pod Čerchovem, kde jsme navštívili Dřevorubeckou kapli sv. Prokopa a dřevařské muzeum. Zde nám k oběma místům podal zasvěcený výklad p.Riederer. Výlet jsme ukončili v hospůdce u sv.Jána v Trhanově, kde nám k poslechu i tanci zahrála Kondrádyho dudácká kapela v čele se zakladatelem, p.Kondrádym ( 90 let ), který odpoledne kromě hraní doprovodil i poutavým vyprávěním. Při odchodu dostal každý malý dárek, chodský koláč. Za reportáž děkuji Jirkovi Toušovi.
11.09.2021 00:00

Akce
Pomoc při pořádání Krále Šumavy Klatovsko 28.08.2021 00:00

Akce
Stavíme plechovou garáž Hřiště

Obrazem: za tenisovou zdí stavíme plechovou garáž pro uskladnění techniky a nářadí na seče. Pokud máte chuť přiložit ruku k dílu, doražte ve čtvrtek 26.8. na hřiště.
19.08.2021 17:00

Akce
Stanování pro děti na hřišti Hřiště

Již podruhé jsme pro děti uspořádali stanování na hřišti. Pro děti jsme měli připravené hry, soutěže, jídlo i pití a všem se moc líbilo, i přesto že jsme v sobotu večer zmoknuli. Příjemným zpestřením byly ukázky městské a státní policie a nedělní exkurze do stanice SDH Klatovy. Tímto bych chtěl poděkovat celé řadě lidí, kteří se na akci podíleli - klukům z SDH Klatovy za parádní ukázku, policistům a policistce za předvedení zásahových automobilů a jejich vybavení, staříkům a holkám za vaření, pečení, smažení a připravování jídla a také uklízení, všem kteří napekli do snídaně a přinesli výhry do pokladu a soutěží. A našemu sboru za potřebné finance. Budeme se těšit zase příště. Za organizátory Jája, Láďa, Lucka, Tomáš, Péťa a Vlasta.
07.08.2021 12:00

Akce
Zásah - přívalová voda Štěpánovice 28 Štěpánovice

Velká voda po bouři opět nadělala problémy v drážním domku. Valící se voda zatopila sklep, zahradu a ohrožovala nemovitost Naše jednotka pomohla se stavěním bariér z pytlů s pískem a odčerpávat vodu ze sklepa a zahrady. Po opadnutí vody se vrací v 0:17 na základnu.
29.06.2021 21:30

Akce
Štěpánovická výstraha Hojsova Stráž 11.06.2021 17:00

Akce
Rallye Šumava - pořadatelská služba Klatovy

V uplynulém víkendu jsme pomáhali při organizaci Rallye Šumava. Velké poděkování patří Láďovi Rubášovi, který celou akci domluvil a připravil a také děkujeme všem, kteří pomohli.
07.05.2021 14:00

Akce
Brigáda na vodr draha, májka Sklad na drahách 29.04.2021 16:00

Akce
Sběr železného šrotu Štěpánovice

Sběr železného šrotu jsme také uspořádali po dvoučlenných skupinkách a i tak se nám podařilo naplnit celý kontejner a vydělat nějaké peníze do pokladny.
17.04.2021 09:00

Akce
Závod požárnické všestrannosti - Zrušení akce Bystřice

s lítostí musím oznámit, že vhledem k opatřením vlády se ruší Závod požárnické všestrannosti v Bystřici. Uvidíme jak se situace bude vyvíjet a zda bude možné soutěž posunout, nebo zda se zruší úplně. Co se týče tréningů, v zásadě máme zakázány sportovní a tréningové aktivity ve vnitřních prostorách. Venku se může scházet max 20 osob. Takže by bylo možné uspořádat v neděli místo hasičů procházku do přírody. Vše bude záviset na počasí. Pokud bude hezky vyrazíme na procházku, pokud ne tak se sejdeme až další týden - bude-li to možné.
09.10.2020 10:00

Akce
Štěpánovická pouť Hřiště

Štěpánovická pouť se velice vydařila, děti si zaskákaly na autíčku, střílely ve střelnici a předvedly krásnou ukázku u dopravní nehody. Ve stánku nechybělo výborné občerstvení a gulášek. Nechyběl ani tradiční souboj ženatých proti svobodným, avšak trochu jinak pojatý než obvykle :-) Díky tomu se ale mohly utkat i svobodné proti vdaným :-). Akce se všem velice líbila. Za galerii děkuji Milanovi.
03.10.2020 14:00

Akce
Úklid obce Štěpánovice 27.09.2020 13:00

Akce
Tenisový turnaj Kurty 12.09.2020 09:00


Akce
Otevírací tenisový turnaj Kurty

Konečně se něco děje. V sobotu 13. června se na kurtech ve Štěpánovicích konal tradiční tenisový turnaj. Zúčastnilo se ho deset dvojic a za velmi pěkného počasí byla odehrána řada kvalitních zápasů. Z vítězství se zcela zaslouženě radovali manželé Luboš a Jitka Čížkovi, kteří za celý den nenašli přemožitele. Ceny si ale odnesli všichni zúčastnění. Akce se vydařila i po společenské stránce, spokojeni byli sportovci i příchozí diváci. (MK)
13.06.2020 09:00

Akce
Stavění Májky Hřiště

Žádný táborák, žádné buřty. V tichosti a o den dříve byla s hrstkou dětí, které zdobily, postavena alespoň malinká, symbolická Májka. Doufáme, že již brzy budme moci pořádat akce tak, jako dřív...
29.04.2020 12:00

Akce
Řehtání ve Štěpánovicích Doma

Nepamatuji, kdy by se stalo, že nepřišly děti s řechtačkami, tak jako letos. Alespoň symbolicky některé děti zařechtaly alespoň před svými brankami a zazpívali koledu. Sestřih můžete shlédnout v přiloženém videu.
11.04.2020 13:00

Akce
Maškarní pro dospělé Na Vršku 07.03.2020 19:00

Akce
Dětské maškarní Štěpánovice Na Vršku 07.03.2020 12:00

Akce
Zpívání koled v kostele - pěvecký sbor Šumavan Kostel Štěpánovice 26.12.2019 17:00

Akce
Seminář první pomoci Na Vršku 07.12.2019 09:00

Akce
Stopovaná pro děti Pergola 24.11.2019 13:30

Akce
Bowlingový turnaj SDH Svrčovec Plánická 23.11.2019 19:00

Akce
Dohasná Klubovna 16.11.2019 19:00

Akce
Lampiónový průvod Pergola

Na 80 lidí s toho kolem 40 dětí se zúčastnilo lampiónového průvodu. S lampiony jsme prošli Štěpánovicemi, poté děti shlédly ohňostroj a nakonec našly na hřišti poklad plný dobrot a dárků. Akci si všichni užili a těšíme se zase na příště.
16.11.2019 17:00

Akce
Požár nízké budovy Štěpánovice

V sobotu 9. listopadu jsme byli povoláni k požáru komína nízké budovy č.p. 77 ve Štěpánovicích. V komíně hořely saze. Po příjezdu na místo,již zde byla vysokozdvižná plošina HZS Klatovy. Požár brzy dostali pod kontrolu a my jsme pomohli s vynešením sazí.
09.11.2019 21:50

Akce
Noční orientační běh Štěpánovice

Noční orienťák se velice povedl, startovalo hodně hlídek, počasí se uklidnilo a večer se velice příjemně běželo a všichni si to moc užili. V kategorii muži vyhrála dvojice Vakky a Gepard a v ženách Marta a Janina. Kompletní výsledky a galerie na stránkách. Děkujeme pořadatelům za pěkný zážitek.
02.11.2019 18:00

Akce
Vyhodnocení soutěže a drakiáda Na Vršku 27.10.2019 14:00

Akce
Tenisový turnaj Kurty 05.10.2019 00:00

Akce
Štěpánovická pouť Hřiště 28.09.2019 14:00

Akce
Výlet SDH Plzeň

Hasičský výlet se vydařil. Během sobotního dne jsme absolvovali pěknou prohlídku v Bohemia sektu, poté pěknou exkursi v plzeňském depu a výlet jsme zakončili v dobřanském pivovaru. Všem zúčastněným se akce líbila.
14.09.2019 00:00


Akce
Pytlovská káď Svrčovec

Na 9. ročník Pytlovské káďě jsme "poctivě trénovali" :) Což se také vyplatilo, protože jsme tento 9. ročník vyhráli a navázali tak na první ročník kádě, kde jsme také brali vítězství. Tentokrát jsme vsadili na mládí - Vašík, Tom, Venca, Martin a věkově jsem to kazil jen já s Gepardem :) Naší trenérkou a masérkou byla Jíťa, která byla opravdu drsná trenérka a dokopala nás k vítězství. Za to ji moc děkujeme. V Pytlově jsme slavili a trofej několikrát naplnili. Pak následovala hlučná cesta lesem domů na hřiště, kde jsme pokračovali v plnění kádě až do raních hodin :-) Pytlovu děkujeme za super akci.
17.08.2019 13:00

Akce
Oslavy SDH Malechov Malechov 10.08.2019 00:00

Akce
Brigáda na opravu střechy buňky Oškrabání mechu a nátěr

Původní střecha buňky bala potřeba opravit. Díky práci našich členů se nad buňkou tvoří střecha nová s většími přesahy. Jak práce pokračují můžete vidět v galerii. Práce je tu ještě dost. Proto uvítáme když nám pomůžete.
18.07.2019 17:00

Akce
Tenisový turnaj Štěpánovice 06.07.2019 09:00

Akce
Oslavy 140 let SDH Švihov Švihov 22.06.2019 00:00

Akce
Oslavy SDH Mezihoří Mezihoří 15.06.2019 00:00

Akce
Štěpánovická výstraha Zelená Lhota 31.05.2019 16:00

Akce
Rafty s SDH Svrčovec Čepice 31.05.2019 14:00

Akce
Stavění Májky Hřiště

Jako každoročně jsme poslední dubnový den postavili Májku. Počasí bylo chladnější, ale naštěstí nepršelo a sešlo se hodně lidí a dětí.
30.04.2019 18:00

Akce
Rallye Šumava Klatovy Klatovsko

Již mnoho let pracujeme pro Pošumavský automotoklub na Rallye Šumava Klatovy. I letos jsme sehnali desítky lidí pro zajištění této akce a to i přes to, že se počasí z teplého a slunečného změnilo během hodiny do studeného a deštivého.
26.04.2019 08:00

Akce
Bál SDH Štěpánovice ŠOK KD Svrčovec

Hasičský bál, který jsme si až do rána všichni užívali, opět přinesl návštěvníkům již tradiční country předtančení a poté i vystoupení skupiny Š.O.K. - tentokrát na téma "Štěpánovice mají talent". V této show se představilo 7 soutěžních vystoupení a všichni chtěli postoupit do finále, povedlo se to však jen někomu :) Video z celé akce je již dostupné (trvalo 2 týdny jej zpracovat :-) ) Poté vystoupení se všichni bavili tancem a zábavou. Samozřejmě nechyběla dámská volenka.
30.03.2019 20:00

Akce
Zpívání v kostele Kostel Štěpánovice

Na druhý svýtek vánoční k nám do kostela vždy zavítá pěvecký sbor Šumavan. I tentokrát bylo vystoupení velice krásné.
26.12.2018 17:00

Akce
Mikulášská besídka Na Vršku 01.12.2018 14:00

Akce
Dohasná Hasičárna 17.11.2018 19:00

Akce
Lampiónový průvod Štěpánovice

17. listopadu jsme uspořádali 2. ročník lampiónového průvodu. Když jsme tuto akci připravovali tak jsme nečekali, že se sejde skoro stovka lidí. Jak dětí, tak rodičů a prarodičů. Prošli jsme vesnici a děti měly 2 překvapení. Ohňostroj a poklad plný sladkostí. Nakonec jsme si dali teplý čaj a opekli buřty.
17.11.2018 17:00

Akce
Stopovaná pro děti Štěpánovice

Jako každoročně jsme pro děti připravili na podzim stopovanou s úkoly. Tentokrát se zúčastnila i přípravka. Až na chmurné počasí se vše vydařilo a všichni úspěšně dorazili do cíle.
04.11.2018 13:30

Akce
Noční orientační běh Štěpánovice

Letošní noční orientační běh zná své vítěze. Tentokrát s hromadným startem a hromadou úkolů na trase, které připravil Petr Boroň s Lubošem Čížkem. Na úvodní fotce můžete vidět jednu z hlídek, která právě dosáhla bodu "G". Máte-li další foto pošlete :).
03.11.2018 18:00

Akce
Oslavy 115 let od založení SDH Svrčovec Zbrojnice Svrčovec 27.10.2018 14:30

Akce
Štěpánovická pouť Štěpánovice

Včerejší pouťové odpoledne se velice vydařilo, krom tradičního fotbálku ženatých proti svobodným, který skončil remízou 0:0 proběhl i netradiční požární útok čtyř generací. V něm své zkušenosti ukázali staříci, dorostenci, děti a poprvé v akci i naši nejmenší - nově složené družstvo přípravky. Poté také byla připravena střelnice a štěstí. Bohaté občerstvení ve stáncích. Chtěl bych poděkovat všem, kteří se zúčastnili a pomáhali.
29.09.2018 14:00

Akce
Tenisový turnaj Štěpánovice 22.09.2018 09:00

Akce
Hasičský výlet Morava a Peklo Čertovina Blatnička

Hasičský výlet se velice vyvedl a Jirka Touš připravil opravdu pěkný program. Navštílili jsme hřebčín a zámek Napajedla, baziliku ve Velehradu a večer jsme strávili ve vinném sklípku Mičulka. Víno i pohoštění bylo výborné, v neděli nás čekalo peklo. A program v pekle Čertovina se líbil úplně každému. Více uvidíte ve fotogalerii. :)
15.09.2018 00:00

Akce
Svatba Dyno a Mauťa Kolonáda, Pod Borem

Veliký den pro Dyna a Mauťu startoval na Kolonádě už v 10.30 hod. Zde si před zraky početné družiny svatebčanů a přihlížejících řekli své ANO. Ještě netušili, že to s námi nebudou mít jen tak :) Na cestě na svatební hostinu byli odkloněni Pod Borem a zataženi na veliký atletický stadion, kde se konal jejich "Životní závod". Utkali se v 8 disciplínách a jen těsně - o jediný bod získala zlatý věnec Mauťa :) Chtěl bych poděkovat všem, kteří se na tomto zatahování podíleli :) A novomanželům přejeme jménem SDH hodně štěstí!
08.09.2018 10:30

Akce

Akce
Pytlovská káď Svrčovec 18.08.2018 13:00

Akce
Oslava výročí 105 let SDH Štěpánovice Na Vršku a hřiště

Slavnostní schůzí s předáváním vyznamenání začaly malé oslavy 105. výročí založení našeho sboru. Po obědě pokračoval volný program s živou hudbou na hřišti. Jako zpestření obstarali kamarádi ze Švihova a Myslíva pěnu, ve které se všichni vyřádili.
14.07.2018 10:00

Akce
Dárek ke 105. výročí SDH -

Jako malý dárek jsem pro naše SDH a naše věrné návštěvníky připravil po několika dlouhých nocích novou verzi vzhledu našeho webu. Ústředním motivem se samozřejmě stal náš nový erb obce. Hlavní pozornost byla upřena do období vlády rodu Jeníšků z Újezda. Deriváty jejich erbu (zlatý jednorožec) doplňují symboly starobylé tvrze (cimbuří) a kostela sv.Michala (plamenný meč). Z erbu Jeníšků byla převzata i kombinace tinktur černé a zlaté. Doplňující zelená barva symbolizuje zemědělský charakter osady. Doufám, že se nový vzhled bude líbit. V rámci změn proběhly i úpravy zabezpečení v souladu s nařízením o ochraně osobních údajů (GDPR).
12.07.2018 21:54 1

Akce
Štěpánovická výstraha Zelená Lhota 14.06.2018 17:00

Akce
Porážení májky a losování výherce Hřiště

Vítězkou májky 2018 se stala paní Pokorná ze Štěpánovic. Gratulujeme :)
10.06.2018 17:00

Akce
Stavění Májky Štěpánovice 30.04.2018 18:00

Akce
Hasičský bál SDH Štěpánovice ŠOK KD Svrčovec 24.03.2018 20:00

Akce
Ping pong turnaj Na Vršku 13.01.2018 13:00

Akce
Zpívání v kostele - Šumavan Kostel Štěpánovice 26.12.2017 17:00

Akce
Dnes se narodil Jindříšek Wirth Klatovy, porodnice

Dnes se mamince Jáje a tatínkovi Láďovi narodil 2. syn Jindříšek. On i maminka jsou v pořádku. Měří 51cm a váží 3520g. Doma už se na něj těší brácha Víteček.
17.12.2017 04:06 1

Akce
Pohádka v kině Kino Šumava 10.12.2017 17:00

Akce
Mikulášská besídka Na Vršku 02.12.2017 14:00

Akce
Dnes se narodila Eliška Bouřilová Klatovy porodnice

Dnes se mamince Martě a tatínkovi Pepovi narodila dcerka Eliška. Váží 3,2 kg a měří 48 cm. Moc nové rodince gratulujeme a ať roste jako z vody!
22.11.2017 10:00


Akce
Bowlingový turnaj SDH Svrčovec Bowling Plánická 18.11.2017 19:00

Akce
Lampiónový průvod Štěpánovice 17.11.2017 17:00

Akce
Dohasná Hasičská zbrojnice 04.11.2017 19:00

Akce
Pomoc při odklízení následků požáru sýpky Štěpánovice

Druhým dnem pokračuje zásah u budovy sýpky - tvrze ve Štěpánovicích. Dnes jsme za pomoci 2 našich DA a přívěsů, a automobilu MUKT a jednoho kontejneru z HZS odváželi zachráněné věci z domu na bezpečné místo. Opět děkuji všem zúčastněným.
29.10.2017 09:00

Akce
Požár sýpky ve Štěpánovicích Štěpánovice

V sobotu 28.10.2017 v 19.28 vyhlašujeme poplach na hořící obydlenou sýpku ve Štěpánovicích. Hrdinou dne je Jirka Goč s rodinou, kteří si všimnuli hořící sýpky. Ihned běžel k hasičárně a poté vyvedl lidi ze sýpky. Jelikož jsme byli připraveni na orientační běh a všichni jsme byli v hasičárně, bylo vyhlášení poplachu a výjezd v řádu minut. Na místo jsme také přijeli jako první a ihned jsme začali hasit dvěma proudy z hydrantu. Budova ve však vysoká a nízký tlak v hydrantech a veliký vítr komplikoval náš zásah. V tu chvíli již byly na cestě jednotky HZS Klatovy, SDH Klatovy, SDH Luby a SDH Švihov. Více jak 2 hodiny trvalo zastavení požáru, poté jsme vynášeli věci do sousední garáže. Na místo dorazila i plošina HZS Klatovy a prováděly zde dohašovací práce a rozebrání krovu.V současné chvíli zásah pokračuje (29.10.2017 00:18) Naše jednotka byla cca v 23.30 odvolána a během následujícího dne budeme pracovat na odvozu a záchraně věcí z bytu. Byť požár zdevastoval horní patro sýpky, podařilo se odnosit a zachránit věci ze spodního patra. Všem zúčastněním jménem SDH Štěpánovice děkuji.
28.10.2017 19:28

Akce
Noční orientační běh Štěpánovice

Letošní orientační běh bohužel skončil dříve než začal. Ihned po odstartování první hlídky jsme vyhlásili poplach na hořící sýpku. Jediní co odstartovali byl Petr Boroň, Luboš Čížek a p,.Černý a tak se stávají právoplatnými vítězi letošního "běhu". Děkujeme Jirkovi a Vakkymu za přípravu.
28.10.2017 18:00

Akce
Cvičný zásah Klatovský Bor Bor

Ve čtvrtek 26.10.2017 v 15.04 byla zvednuta naše jednotka k požáru lesa Klatovský Bor o rozloze 3ha. Poctivě utajená akce byla nakonec velké cvičení, které připravilo HZS Klatovy. Za zmínku stojí počet zasahujících JPO a cisteren a také PPS 12. Terén je v tomto lese opravdu strmý, proto na pomoc dorazila i jednotka Národního parku Šumava se čtyřkolkou, která ve strmém terénu rozvážela PPS12 a hadice. Akce byla hodnocena velice kladně. Ukázalo se jakou roli hrají v takovém zásahu radiostanice, jak je správně využívat a jak se bez nich nelze obejít. Za SDH Štěpánovice hodnotím tento cvičný poplach za přínosný. Zasahující JPO: HZS Klatovy, SDH Klatovy, SDH Luby, SDH Švihov, SDH Chudenice, SDH Bezděkov, SDH Janovice, SDH Předslav, SDH Dolany, SDH Štěpánovice a JPO Národního parku Šumava.
26.10.2017 15:04

Akce
Tenisový turnaj Štěpánovice 14.10.2017 10:00

Akce
Hasičský výlet Plzeň, Plasy 07.10.2017 08:00

Akce
Štěpánovická pouť Hřiště 30.09.2017 14:00

Akce
Pytlovská káď Svrčovec 19.08.2017 13:00

Akce
Svatba Šárka a Lukáš Švihov 12.08.2017 12:00


Akce

Akce
Setkání spolků a zájmových organizací Náměstí Klatovy 06.07.2017 16:30

Akce
Dnes se narodil Lukášek Staněk Klatovy, porodnice

Dnes se mamince Petře a tatínkovi Jardovi narodil 2. syn Lukášek. Měří 52cm a váží 3,8 kg. Určitě z něj má radost i bráška Jaroušek. Moc gratulujeme!
26.06.2017 11:52 2

Akce
Dnes se narodil Honzík Tauš Kralovice

Dnes se mamince Kačce a tatínkovi Pavlovi, neboli našemu Krabíkovi@ narodil syn Honzík. Má se čile k světu, je podobný tatínkovi. Měří 51cm a váží 3,5kg. Za celý sbor moc gratulujeme!!!
25.06.2017 17:00 1

Akce
Štěpánovická výstraha Zelená Lhota

Máme za sebou krásný slunný víkend na Šumavě. Již 19. ročník Štěpánovické výstrahy se konal na Zelené Lhotě. Určitě se akce všem líbila. Zvláštní poděkování patří Martičce, za organizaci. Petrovi za celou víkendovou soutěž a všem, kteří se přičinili a zúčastnili.
23.06.2017 17:00

Akce
Raftování s SDH Svrčovec Čepice 02.06.2017 17:00

Akce
Poražení májky, losování výherce Štěpánovice 27.05.2017 18:00

Akce
Dnes se narodila Lucinka Boroňová Porodnice Klatovy

Dnes se mamince Terce a tatínkovi Petrovi narodila dcerka Lucinka. Měří 47 cm a váží 2780g. Maminka i Lucinka jsou v pořádku a já jim jménem celého sboru moc gratuluji!
25.05.2017 11:37 1

Akce
Výlet KŽŠ ZOO Praha 07.05.2017 07:00

Akce

Akce
Stavění Máje Hřiště 30.04.2017 18:00

Akce
Rallye Šumava Klatovsko 21.04.2017 00:00

Akce
Infoschůze - Rallye 2017 Na Vršku 19.04.2017 18:00

Akce
Předání nového dopravního automobilu Klatovy, Štěpánovice

Dnešním dnem jsme slavnostně převzali do užívání nový dopravní zásahový automobil Citroen. Stalo se tak ve 12 hod. před klatovskou radnicí. Moc děkujeme všem, kteří se podíleli na této akci - Městu Klatovy, HZS a Plzeňskému kraji. Termín slavnostního uvedení do provozu ve Štěpánovicích bude brzy zveřejněn.
12.04.2017 12:00

Akce
Veřejná schůze OV Na Vršku 31.03.2017 18:00

Akce
Hasičský bál SDH Štěpánovice ŠOK KD Svrčovec 25.03.2017 20:00

Akce
XVII. Okresní hasičský ples SH ČMS KD Svrčovec 04.03.2017 00:00

Akce
Babskej bál KŽŠ Štěpánovice KD Dolany 25.02.2017 20:00

Akce
Den s prasaty Chudenín 25.02.2017 08:00

Akce
Masopust ve Svrčovci KD Svrčovec 24.02.2017 20:00

Akce
Maškarní Svrčovec KD Svrčovec 24.02.2017 20:00

Akce
Dětské maškarní Dehtín 04.02.2017 14:00

Akce
Vánoční koncert v kostele Kostel archanděla Michala 26.12.2016 17:00

Akce
Dohasná Klubovna SDH 16.12.2016 19:00

Akce
Bowling SDH Svrčovec Bowling Plánická 19.11.2016 19:00

Akce
Bitva o Středozem 30 30 30 Hasičárna 05.11.2016 18:00

Akce
Noční orientační běh Klubovna SDH 28.10.2016 18:00

Akce
Hasičský výlet Příbram, Hoslovice, Soběšice 08.10.2016 07:00


Akce

Akce
Zásah - blesková povodeň Štěpánovice u trati

Počasí v těchto dnech způsobilo již potřetí ohrožení domu u trati. Zatímco 26.7. se velká voda prohnala kolem domu a pytle s pískem ji stačily odvést. Dnes (27.7.) byla naše jednotka opět povolána k zásahu. Museli jsme dovézt hned 2 káry pytlů s pískem a odčerpávat vodu. Doufejme, že se počasí konečně umoudří.
27.07.2016 18:28

Akce
Zásah - povodeň Štěpánovice u trati

Dne 24.7.2016 byla naše jednotka požádána o pomoc, při zatopení objektu po přívalovém dešti. Pomohli jsme rozmístit pytle s pískem, dojet na TS pro další a odklonit vodu a čerpat. Po 4 hodinách byla situace stabilizována.
24.07.2016 16:30

Akce
Dálková doprava vody Štěpánovice 17.07.2016 13:00

Akce
Štěpánovická výstraha Zelená Lhota 17.06.2016 17:00

Akce
Slavnostní poražení májky Hasičská zbrojnice 11.06.2016 18:00

Akce
Vyhodnocení úspěšné sezóny - děti Klubovna nebo pergola SDH 05.06.2016 14:00

Akce
Raftování s SDH Svrčovec Čepice 03.06.2016 17:00

Akce
Stavění máje Hasičárna Štěpánovice 30.04.2016 17:00

Akce
Rallye Šumava Klatovy 29.04.2016 00:00

Akce
Bowlingový turnaj s SDH Malechov Bowling Plánická 02.04.2016 19:00

Akce
Velikonoční zajíčci Štěpánovice a okolí :) 28.03.2016 09:00

Akce
Hasičký bál ŠOK KD Svrčovec 26.03.2016 20:00

Akce
Příprava bálu - zkouška Š.O.K KD Svrčovec 20.03.2016 15:00


Akce
Vánoční koncert v kostele Kostel sv. Michala ve Štěpánovicích

Vániční atmosféru nám všem zpříjemnil již tradiční vánoční koncert v kostele. S "Rybovkou" vystoupil soubor Šumavan a na závěr zazpívali koledu děti z kroužku mladých hasičů, ke kterým se poté přidal soubor Šumavan i celý kostel. Za pomoc při nacvičování s dětmi bych chtěl ještě jednou poděkovat paní Melkové.
26.12.2015 17:00

Akce
Bowlingový turnaj s SDH Svrčovec Bowling Plánická (bus v 18:50) 21.11.2015 18:50

Akce
Techmania Science Center - výlet pro děti i dospělé Techmania Plzeň

Dnes 17.listopadu 2015 jsme se vydali na dlouho očekávanou exkursi do Techmania Science Center v Plzni. Bylo nás hodně, konkrétně 59 lidiček. Celým dnem nás provázel Pavel Tauš - pro většinu z nás znám jako Krab@. Krabík je zaměstnancem centra a při domlouvání akce neváhal ani minutu a velice rád vše domluvil. A to musím dodat, že si na dnešní den vzal volno a šel do práce aby se mohl věnovat pouze nám. A viděli jste všichni, že se toho zhostil na výbornou a i přes velkou návštěvnost jsme se mohli v klidu najíst a vidět v 3D planetáriu i nějaké bonusy a v hale Science On a Sphere nám na obřím glóbu ukázal snad vše co lze. Takže za mě super den a budu rád když napíšete vaše postřehy do komentářů. Děkuji také Zdeňkovi Bílému a Hance Voráčkové za pomoc při organizaci.
17.11.2015 08:20 2

Akce
Noční orientační běh Štěpánovice prezence od 18.00 24.10.2015 18:00 1

Akce
Tenisový turnaj Kurty Štěpánovice 10.10.2015 10:00

Akce
Štěpánovická pouť Hřiště Štěpánovice 03.10.2015 14:00

Akce
Hasičský výlet Lednice, Medvědí soutěska

Děkujeme Jirkovi Toušů za perfektně připravený hasičský výlet. Vše bylo zajištěno na jedničku. V sobotu jsme se po dojezdu do Lednice ubytovali v penzionu ONYX. Poté byl volný čas na prohlídku lednických zahrad okolo zámku, ve kterém také byla od 16.00 prohlídka. Večerní program s vínem, rautem a cimbálovkou byl opět nezapomenutelný :) V neděli jsme se brzy ráno přemístili do štýrské vesnice Mixnitzdorf, ze které jsme po lávkách vystoupali Medvědí soutěskou až na vyhlídku pod vrcholem. Na trase dlouhé 16km (delší trasa přes vyhlídku) jsme nastoupali 1064 výškových metrů což je slušná porce. Oproti mým mylným předpokladům se na vrchol všichni dostali a jistě budou rádi vzpomínat. Jedním z těch kdo dostane palec nahoru je Honza Křesťan, který to opravdu neměl jednoduché :)) V galerii je spousta fotek, které budu třídit a postupně doplňovat. Pokud tedy máte pěkné fotky z výletu nebojte se s námi podělit. Budu rád i za Vaše komentáře pod článkem.
05.09.2015 06:05 2

Akce
Klatovská pouť Klatovy

Velice podařená akce na klatovskou pouť. Blukáš zachytil opravdový medový palouček :))
11.07.2015 17:00

Akce
Výlet KŽŠ Český Krumlov 04.07.2015 06:00

Akce
Stavění Májky Hřiště 30.04.2015 17:00

Akce
Rallye Šumava a Vltava Klatovsko, Sušicko

Děkujeme všem, kteří se účastnili při organizaci Rallye. Počasí a pěkná startovní listina sehrála důležitou roli. Vše proběhlo bez problémů. Zvláštní poděkování patří také těm, kteří vše připravovali, rozdělovali a počítali. Ještě jednou děkujeme všem!
23.04.2015 17:00

Akce
Zásah - zahoření komína č.p. 92 Štěpánovice Č.p. 92

Dnes v 19.55 jsme byli povoláni k zásahu - zahoření komína č.p. 92 ve Štěpánovicích. Na místě byla jednotka z Klatov a to jak s cisternou tak s plošinou a jednotka SDH Štěpánovice. Naštěstí vše dobře dopadlo a požár komína nezanechal žádné velké škody.
11.04.2015 19:55

Akce
Velikonoční zajíčci Štěpánovice a okolí 06.04.2015 10:00

Akce
Hasičský bál ŠOK KD Svrčovec 28.03.2015 20:00 2

Akce
Den s prasaty Chudenín 28.02.2015 09:00


Akce
Vánoční zpívání v kostele Kostel 26.12.2014 17:00

Akce
Procházka spojená s úklidem lesa (Děti) U hasičárny 14.12.2014 13:00


Akce
Dohasná Hasičárna 08.11.2014 20:00

Akce
Noční orientační běh Štěpánovice 01.11.2014 18:00

Akce
Hasičský výlet Karlovy Vary, Chýše 11.10.2014 00:00 1

Akce
Štěpánovická pouť Štěpánovice 04.10.2014 13:00

Akce
XXL nelehká soutěž pro nelehké hasiče Štěpánovice 04.10.2014 11:00

Akce
Pytlovská káď Svrčovec 16.08.2014 13:00 2

Akce
Oslavy 135 let SDH Švihov Za hradem 14.06.2014 13:00

Akce
Porážení a losování májky U Máje

Děkujeme Martě a Pepovi za organizaci při losování májky a gratulujeme vítězce, kterou se stala Romanka Wirthová!
08.06.2014 13:00

Akce
Rafty s SDH Svrčovec Čepice 30.05.2014 17:00 1

Akce
Rallye Šumava a Vltava Klatovy

Děkujeme všem, kteří si našli čas a pomohli se zajištěním této akce. Vše proběhlo bez problémů. Díky
16.05.2014 00:00

Akce
Stavění májky U májky 30.04.2014 17:00

Akce
Team building - Praha ve Štěpánovicích Hřiště, více info J.Rubáš ml. 25.04.2014 00:00 3

Akce

Akce
Masopust KD Svrčovec 28.02.2014 20:00 2

Akce
Den s prasaty Chudenín 22.02.2014 08:00 2

Akce
Vánoční zpívání v kostele Kostel sv. Michala 26.12.2013 17:00

Akce
Dohasná Hasičárna 22.11.2013 19:00

Akce
Bowlingový turnaj Plánická Klatovy 16.11.2013 19:00

Akce
Noční orientační běh Štěpánovice 09.11.2013 18:00

Akce
Štěpánovická pouť Štěpánovice hřiště 28.09.2013 13:00

Akce
XXL Štěpánovice Štěpánovice hřiště 28.09.2013 09:00


Akce
Výlet SDH Vídeň Vídeň 07.09.2013 05:00

Akce
Pytlovská káď Svrčovec hřiště 17.08.2013 14:00

Akce
Výročí 100 let od založení SDH Štěpánovice 08.06.2013 09:00

Akce
Stavění májky Jako obvykle 30.04.2013 18:00

Akce

Akce
Maškarní ve Svrčovci KD Svrčovec 08.02.2013 20:00

Akce
Bowlingový turnaj Klatovy 24.10.2012 19:00

Akce
Štěpánovická pouť Štěpánovice 29.09.2012 13:00

Akce
7. ročník XXL Štěpánovice 29.09.2012 10:00

Akce
Výlet SDH J.Hradec Jindřichův Hradec, Třeboň 01.09.2012 06:00

Akce
Pytlovská káď Svrčovec 18.08.2012 10:00

Akce
2. magor párty Štěpánovice 17.08.2012 18:00

Akce
Výročí 105 let Točník Točník 04.08.2012 13:00

Akce
Raftování s SDH Svrčovec Čepice 25.05.2012 17:00

Akce
Stavění Májky Štěpánovice 30.04.2012 18:00

Akce
Hasičský bál ŠOK Svrčovec 24.03.2012 20:00

Akce
Vyhlášení PHL Vrhaveč 16.11.2011 18:00

Akce
Noční orientační běh Štěpánovice 05.11.2011 18:00

Akce
Výlet SDH Morava Valtice 29.10.2011 06:00

Akce
Štěpánovická pouť Štěpánovice 03.10.2011 13:00

Akce
Slavnostní otevření kostela Štěpánovice 10.09.2011 10:00

Akce
1. magor párty Štěpánovice 12.08.2011 18:00

Akce
6. ročník XXL Štěpánovice 09.07.2011 10:00

Akce
Raftování s SDH Svrčovec Čepice 03.06.2011 17:00

Akce
Stavění Májky Štěpánovice 30.04.2011 18:00

Akce
Hasičský bál ŠOK Svrčovec 26.03.2011 20:00

Akce
Bowlingový turnaj Klatovy 20.11.2010 19:00

Akce
Výlet SDH Strakonice, Písek 13.11.2010 06:00

Akce
Noční orientační běh Štěpánovice 06.11.2010 18:00

Akce
Vyhlášení PHL Vrhaveč 05.11.2010 18:00

Akce
Štěpánovická pouť Štěpánovice 02.10.2010 13:00

Akce
5. ročník XXL Štěpánovice 04.09.2010 09:00

Akce
Raftování s SDH Svrčovec Čepice 28.05.2010 17:00

Akce
Stavění Májky Štěpánovice 30.04.2010 17:00

Akce
Hasičský ples Svrčovec a ŠOK Svrčovec 27.03.2010 20:00

Akce
Obecní zabijačka Štěpánovice 20.03.2010 07:00

Akce
Zpívání v kostele Štěpánovice 26.12.2009 17:00

Akce
Vyhlášení PHL Vrhaveč 20.11.2009 18:00

Akce
Noční orientační běh Štěpánovice 16.11.2009 17:00

Akce
Štěpánovická pouť Štěpánovice 03.10.2009 13:00

Akce
Výlet SDH Orlí hnízdo 19.09.2009 04:00

Akce
4. ročník XXL Štěpánovice 12.09.2009 10:00

Akce
Výročí SDH Mezihoří Mezihoří 06.08.2009 13:00

Akce
Raftování s SDH Svrčovec Čepice 29.05.2009 17:00

Akce
Stavění Májky Štěpánovice 30.04.2009 18:00

Akce
Hasičský ples Svrčovec a ŠOK Svrčovec 28.03.2009 20:00

Akce
Bowlingový turnaj Klatovy 21.02.2009 20:00

Akce
Zpívání v kostele Štěpánovice 26.12.2008 17:00

Akce
Mikuláš pro dospělé Štěpánovice 05.12.2008 17:00

Akce
Bowlingový turnaj Klatovy 19.10.2008 20:00

Akce
Noční orientační běh Štěpánovice 19.10.2008 18:00

Akce
Štěpánovická pouť Štěpánovice 30.09.2008 13:00

Akce
3. ročník XXL Štěpánovice 06.09.2008 09:00

Akce
Raftování s SDH Svrčovec Čepice 30.05.2008 17:00

Akce
Představení ke dni matek Štěpánovice 05.05.2008 13:00

Akce
Stavění Májky Štěpánovice 30.04.2008 18:00

Akce
Hasičský ples Točník a ŠOK Točník 29.03.2008 20:00

Akce
Maškarní pro dospělé Štěpánovice 23.02.2008 20:00

Akce
Noční orientační běh Štěpánovice 02.11.2007 17:00

Akce
Štěpánovická pouť Štěpánovice 29.09.2007 13:00

Akce
100 let založení SDH Koryta Koryta 09.06.2007 14:00

Akce
Výlet do depa Klatovy 09.06.2007 09:00

Akce
XXL 2. ročník Štěpánovice 19.05.2007 09:00

Akce
Představení ke dni matek Štěpánovice 11.05.2007 13:00

Akce
1. Máj Borovy Borovy 01.05.2007 13:00

Akce
Stavění májky Štěpánovice 30.04.2007 18:00

Akce
Ples Vícenice vystoupení ŠOK Vícenice 31.03.2007 20:00

Akce
Ples Švihov, vystoupení ŠOK Švihov 24.03.2007 20:00

Akce
Maškarní pro dospělé Štěpánovice 03.03.2007 20:00

Akce
Divadelní představení dětí z Lužan Štěpánovice 24.02.2007 13:00

Akce

Akce
Štěpánovická pouť Štěpánovice 01.10.2006 13:00

Akce
Noční prohlídka hradu Švihov 01.09.2006 20:00

Akce
XXL 1. ročník Štěpánovice 06.07.2006 09:00

Akce
Stavění Májky Štěpánovice 30.04.2006 18:00


Akce
Maškarní pro dospělé Štěpánovice 11.03.2006 20:00Akce
Výlet SDH Františkovy Lázně 12.11.2005 06:00

Akce
Štěpánovická pouť Štěpánovice 01.10.2005 13:00

Akce
Olympiáda v Lužanech Lužany 06.08.2005 13:00

Akce
Ples Lužany - ŠOK Mrazík Lužany 20.03.2005 20:00

Akce
Ples Dehtín - ŠOK Mrazík Dehtín 10.03.2005 20:00


Nejbližší akce


Stavba stanu pro SDH Svrčovec 25.07.2024 18:00

Svrčovec
19.0  

Pytlovská káď 27.07.2024 14:00

Svrčovec -
274.0  

Zápůjčka areál Na Drahách (VH) 03.08.2024 00:00

Štěpánovice
116.0  

Výborová schůze 04.08.2024 19:30

-
259.0